Kategoriler
Köşe Yazılarım

Almanya Cumhurbaşkanı’ndan Nejdet Niflioğlu’na Liyakat Nişanı

nejdet_niflioglu_1
Almanya Cumhurbaşkanı Joachim GAUCK, Nejdet NİFLİOĞLU’na Liyakat Nişanı’nı takdim ederken

Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, Nejdet Niflioğlu’na Alman Liyakat Nişanı verdi. Bir ülkenin bir vatandaşına verebileceği en büyük ödül özelliği taşıyan Liyakat Nişanı için Almanya Cumhurbaşkanlığı Sarayı Schloss Bellevue’de tören düzenlendi. Törene Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu da katıldı.

Schloss_Bellevue-1024x682
Almanya Cumhurbaşkanlığı Sarayı

Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Karslıoğlu törenden sonra yaptığı açıklamada, bir Türk vatandaşına Alman Liyakat Nişanı verilmesinden gurur duyduğunu bildirerek, “Burada bu heyecanı beraber yaşadık. Tebrik ediyoruz” dedi. Bu tür girişimlerinin Türk toplumunun görünürlüğünü artırdığına işaret eden Karslıoğlu, bu alanda çok örneklerin bulunduğunu bildirdi.

nejdet_niflioglu_4
Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni KARSLIOĞLU ve Nejdet NİFLİOĞLU

Gönüllü çalışmalar yapan Niflioğlu, bir ülkenin bir vatandaşına verebileceği en büyük ödülü Cumhurbaşkanı’nın elinden aldığına dikkati çekerek, “‘Duygularım iki misli. Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Karslıoğlu da burada. İki ülkenin temsilcileri bu onuru verdiler. Duygularımı anlatamam” diye konuştu.

nejdet_niflioglu_2-e1381065350352
Almanya Cumhurbaşkanı ve Nejdet NİFLİOĞLU
436px-Bundesverdienstkreuz_mit_Schulterband
Almanya Liyakat Nişanı

Federal Almanya’nın tek Liyakat Nişanı olan ve kısaca Federal Liyakat Nişanı (Bundesverdienstkreuz) olarak adlandırılan Federal Almanya Liyakat Nişanları, politik, ekonomik, kültürel, manevi ve fahri alanlardaki üstün başarılar için veriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir