Kategoriler
Köşe Yazılarım

Eğer bunu yapmazsak…

Uzun zamandır birçok arkadaşımla paylaştığım önemli bir noktayı yeri gelmişken sizlerle de paylaşmak istiyorum. Bugüne kadar üstüne basa basa söylediğim net bir gerçek var:

“Gün gelir döner sermayeler şu veya bu nedenle ödenemez hale gelirse maaşlarımızla baş başa kalacağız ve kriz zamanlarında yaslanabileceğin tek omuz yine yan odada performans uğruna savaştığın meslektaşın olacak”

Döner sermaye güvenceli bir gelir değildir. Döner sermaye sağlık çalışanlarının ekmeğindeki akreptir. Döner sermaye sen senden gittiğin gün sana sırtını çeviren hayırsız bir gelirdir.

O yüzden gelin maaşlarımıza zam isteyelim. Gelin tüm sağlık çalışanları yarından tezi yok bu işi çözmek için bir araya gelelim.

Bu iş zaten hakkımız olan “fiili hizmet zammı, yıpranma payı vb.” hakların bizlere verilmesi ile geçiştirilebilecek bir iş değildir.

Bizim ihtiyacımız olan her ayın on beşinde yatan maaşın zihni sinir kesintilerinden arındırılmış olan kısmının net bir şekilde yükseltilmesidir.

Ben artık tanesi 3 lira 80 kuruşa hasta bakmak ve tanesi 11 lira 34 kuruşa apandisit alan cerrah görmek istemiyorum. Kasap bile o paraya et satmıyor! Utanmıyor musunuz?

Bu gidişata dur demek zorundayız.

Bu saçmalığı durdurmak zorundayız.

Kendi geleceğimizi de yine kendimiz kurtarmalıyız. Çare var, ama çözüm için sen de olmalısın.

Eğer bunu yapmazsak tünelin sonu hepimiz için kriz. Bilesiniz.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir